O mnie

dr Agnieszka Kwiatkowska, neurologopeda

Terapia neurologopedyczna z osobami w stanie obniżonej świadomości, stanie wegetatywnym czy zespole zamknięcia to moja pasja. Kocham to co robię, bardzo lubię spotykać się z moimi Pacjentami i pomagać Im dać sygnał do świata, że są tam zamknięci w więzieniu swoich ciał.

W tych dwóch zdaniach mogłabym zakończyć opis mojej osoby i tego co robię:)

Jeszcze może ostatnia moja duma czyli założyłam fundację JESZCZE DOPNĘ SWEGO, której głównym celem jest poprawa jakości życia min. osób w śpiączkach i nie komunikujących się werbalnie. Więcej informacji pod adresem www.jeszczedopneswego.pl.

Dla uzupełnienia dopiszę jeszcze kilka faktów z mojej pracy naukowej i dydaktycznej.

Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie z pedagogiki o specjalności logopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na tej samej uczelni napisałam i obroniłam rozprawę doktorską z psychologii na temat Funkcje czytania i pisania osób z obniżoną świadomością wybudzonych ze śpiączki. Specjalizację z neurologopedii uzyskałam na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Całe moje zawodowe życie to terapia logopedyczna osób wybudzonych ze śpiączki, które nie odzyskały pełnej świadomości oraz dorosłych z afazją czy dyzartrią.

Chcąc dzielić się swoją wiedzą, szczególnie praktyczną wygłosiłam na konferencjach kilkanaście prelekcji na temat osób z ilościowymi zaburzeniami świadomości oraz ich możliwości komunikacji z otoczeniem. Przeprowadziłam wiele szkoleń i warsztatów szczególnie z zastosowania systemu C-Eye. Kształciłam i nadal kontynuuje pracę ze studentami z Uniwersytetów w Bydgoszczy i Toruniu.

Od 2018r. pełnię też funkcję biegłego sądowego w dziedzinie logopedia specjalność: ocena świadomości oraz komunikacji osób w śpiączce, stanie wegetatywnych, stanie minimalnej świadomości, zespole zamknięcia, porażonych czterokończynowo bez logicznego kontaktu.

To co robię, spotkało się z uznaniem wielu osób. Dla mnie to wskazówka, że coraz więcej ludzi zauważa problemy człowieka zamkniętego w swoim ciele. Otrzymałam wraz z zespołem prestiżowe nagrody, m.in. Pierwszą Nagrodę Prezesa Rady Ministrów w kategorii „osiągnięcia naukowo-techniczne” dla zespołu Profesora Andrzeja Czyżewskiego za CyberOko czy też Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za projekt pod nazwą: „Cyber oko – system do badania stanu świadomości pacjentów zdiagnozowanych jako osoby w stanie wegetatywnym”.

Media pisały o tym czym się zajmuję i z jakimi osobami pracuję na co dzień:

  1. www.miastakobiet.pl/366977,Dr-Agnieszka-Kwiatkowska-Wierze-ze-nikt-nie-chce-odejsc.html
  2. www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,22817326,agnieszka-kwiatkowska-odkrywczyni-rozmowy-bez-slow-smiale.html
  3. www.bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/agnieszka-kwiatkowska-z-bydgoszczy-nagrodzona-za-cyber-oko,3290527,art,t,id,tm.html
  4. www.bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,17701497,Stracili_wladze_nad_cialem__Teraz_ucza_sie_zyc_od.html
  5. www.bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,35590,17458652,Logopedka_z_Bydgoszczy_stworzyla_Cyber_Oko__Wielki.html
  6. www.pomorska.pl/publicystyka/art/6474084,cyberoko-ktore-pozwala-chorym-mowic-jedyna-furtka-przez-ktora-moga-komunikowac-sie-ze-swiatem-zewnetrznym,id,t.html
  7. www.pl.aleteia.org/2018/04/02/co-mowia-ich-oczy-historie-osob-w-spiaczce-komunikujacych-sie-za-pomoca-cyberoka/

dr Agnieszka Kwiatkowska

Neurologopeda, Współtwórca C-Eye